סיורים וטיולי יום באיטליה

CityDiscovery

איטליזציה בגלובליזציה

איטליה היא המדינה שעיצבה הלכה למעשה את התרבות המערבית המודרנית. איטליה תרמה לתרבות האנושית הרבה יותר מכל מדינה אחרת ולפניכם רשימה חלקית שמוכיחה זאת:


• בתחום האמנות הפלסטית – איטליה היא הארץ שבה פעלו אמני הרנסנס כמו לאונרדו דה וינצ'י (""המונה ליזה", הסעודה האחרונה של ישו"), מיכאלנג'לו (שצייר את בריאת העולם בקפלה הסיסטינית ופיסל את "דוד" ו"משה") ורבים אחרים.
• בתחום המוזיקה איטליה הייתה מולדתם של גדולי המלחינים כמו ורדי (שהלחין בין השאר את האופרות "אאידה", "נאבוקו", לה טרוויאטה"), ויויאלדי ("ארבע העונות"), רוסיני (שהאופרות המפורסמות שהלחין הן "הספר מסיביליה" ו-"וילהלם טל"), פוצ'יני (מלחין האופרות "לה בוהם", מאדאם בטרפליי" ואחרות), ועוד.
• בתחום הספרות תרמה איטליה לעולם את גדולי הסופרים מדנטה (מחבר ה"קומדיה האלוהית") דרך בוקאצ'יו (שכתב את היצירה האפית "דקמרון") וכלה באלזה מורנטה (שכתבה את "אלה תולדות", "האי של ארתורו", "כזב וכישוף" וספרים נוספים) ופרימו לוי (שכתב את היצירות "הזהו אדם?", "השוקעים והניצולים", "הטבלה המחזורית" ועוד). 6 מסופרי איטליה המודרניים אפילו זכו בפרס נובל לספרות.
• בתחום הקולנוע איטליה לא טומנת את ידה בצלחת ותרמה לאנושות את סגנון הניאו-ריאליזם. בסגנון זה פעלו הבמאים הענקים כמו פליני (יוצר הסרטים "לילות כביריה", "לה דולצ'ה ויטה", "ג'ולייטה של הרוחות" ואחרים), ברטולוצ'י ("הטנגו האחרון בפריז", "הקיסר האחרון" ועוד) ורוברטו בניני ("החיים יפים).

 

התרבות האיטלקית ברחבי העולם
איטליה היא המדינה החמישית בעולם מבחינת תיירות נכנסת – מה שאומר שמגיעים אליה כל שנה יותר מ-50 מיליון תיירים. כשלוקחים בחשבון שכלל אוכלוסיית איטליה מונה כ-60 מיליון איש התוצאה מרשימה עוד יותר.

אמנם רוב התיירים מגיעים למקומות הקדושים לנצרות באיטליה (ובראשם מדינת הותיקן שנמצאת בתוך בירת איטליה רומא), אבל רבים מגיעים לאתרים נוספים ברחבי המדינה כמו ונציה, פירנצה, פיזה, פומפיי ומחוז טוסקנה הכפרי. המשמעות היא שלאיטליה כמדינה יש השפעות תרבותיות על העולם כולו.
בנוסף, מהגרים מאיטליה דאגו להמשכיות התרבות האיטלקית במקומות רבים בעולם. למשל, מהגרים מאיטליה ייסדו בעיר ניו יורק את אזור "איטליה הקטנה" (ליטל איטלי) שבה שמרו על המסורת. באזור זה ניתן ליהנות ממאכלים איטלקיים אותנטיים כמו פסטה, פיצה ומטעמים נוספים.

 

איך נהנים מאיטליה בניו יורק?
הדרך הטובה ביותר להרגיש איטליה בתפוח הגדול היא פשוטה - להזמין מלונות בניו יורק באזור איטליה הקטנה. ככה תבטיחו שתיהנו הן מהעיר הכי תוססת בעולם, הן מאוכל משובח והן מתרבות איכותית. וכמובן שתרגישו כמו באיטליה הודות לשפה האיטלקית שנשמעת בכל פינה.

שתפו אותנו ואת שאר הגולשים

נשמח להעלות תכנים מקוריים שלך, סקירת מקומות, מידע חשוב, טיפים והמלצות שונות.
צרו קשר, לחצו כאן